Oturma Odası Nasıl Daha Büyük Gösterilir?

Oturma Odası Nasıl Daha Büyük Gösterilir?

Oturma odaları her evde kullanılan en temel alanlardır. Aile bireylerinin gündelik yaşantılarında bir araya geldikleri televizyon izleyip sohbet ettikleri günlerinin büyük bir kısmını geçirdikleri alanlardır. Oturma odası kullanım amacı ile evin en temel ve önemli odası olmaktadır. Oturma odalarında geçirilen zamanın fazla olması sebebi ile dekorasyonları da oldukça önemlidir. Özellikle boyut itibari ile küçük olan oturma odalarında odanın her zaman daha büyük gösterilmesi amaçlanmalıdır.

Doğru Renk Seçimi

Oturma odalarında devamlı vakit geçirecek olan aile bireylerinin en önemli sorunları ise eşyaların bir yığın oluşturmasıdır. Oturma odasının daha geniş ve işlevsel özelliği kazanması için öncelikle renk seçimi oldukça önemlidir. Renk seçimi odanın en temel ihtiyacıdır. Küçük oda ve alanlar da odayı geniş göstermek için daima açık renkler tercih edilmelidir. Açık renkler alanları daha geniş ve aydınlık gösterirler.

Mobilya Seçimi

Oturma odasının daha geniş ve ferah hale getirilmesi için yalın hatlara sahip mobilyalar tercih edilmelidir. Açık renkli mobilyalar daima odalarda daha az yer kapladığı hissini verebilirler. Ayaklı mobilyalar ise zeminin daha geniş ve yüksek olduğu gibi hissettirebilirler. Oturma odalarında küçük ölçekli mobilyaların seçilmesi ise önemlidir. Büyük ve geniş mobilyalar odayı olduğundan daha küçük hale getirebilirler. Özellikle mavi ve yeşil renk tonlarında ki mobilyalar küçük oturma odalarında geniş gösteren dekorasyon hileleri arasında yer almaktadır.

Zemin Seçimi

Zemin kaplamaları da odaların geniş veya küçük gösterilmesinde önemli rol oynamaktadır. Koyu renkli parke ve zemin kaplamaları oturma odalarının daha küçük ve dar görünmesine neden olabilmektedir. Açık renkli zemin kaplamaları ise her zaman odanın daha aydınlık ve geniş gösterilmesini sağlar.Oturma Odasında kullanabileceğiniz bazı mobilyalar;

Katlanır Masalar

Katlanır olma özelliğiyle her alanda geniş bir ortam yaratmanıza fırsat veren en uygun katlanır masa modelleri sitemizde sizleri bekliyor.

Yüksek Boyutlu Kitaplıklar

Küçük dekorasyon öğeleri ve özellikle kitaplarınız için geniş yer alanları sağlayan kitaplıklar, oturma odası küçük diye problem yaşayanların imdadına yetişen en iyi mobilya türlerinin başında gelmektedir.